אמרו לך שהשיניים שלך אבודות? אנחנו חושבים אחרת!

במאמר זה תמצאו מידע על:

במהלך התקדמות מחלת החניכיים, קיימת פגיעה בעצם הלסת וברקמות האוחזות את השן בלסת, מה שעלול להוביל לניידות שיניים, שינוי אסתטי, שינוי בהגייה, חוסר נוחות למטופל ולאובדן שיניים המצריך שיקום מורכב. ההחלטה האם לעקור שן או לנסות להצילה בצורה שמרנית או תוך התערבות כירורגית היא החלטה מורכבת.

סיכויי ההצלחה של המטופל

על מנת להגיע להחלטה נכונה עבור המטופל, יש ליצור שילוב נכון בין רצון המטופל והעדפותיו, מצב בריאותי, הרגליי היגיינה אוראלית, עישון, אפשרויות הטיפול וסיכויי ההצלחה שלהן לטווח הארוך, שיקולים שיקומיים, אסתטיים ופריודונטליים, ועלות טיפול צפויה. הרופא יבחר את האפשרות הטובה ביותר עבור המטופל בעזרת שילוב נכון של כל הנל, יחד עם הידע המעשי והמחקרי שלו וניסיונו הקליני.

אמרו לך שהשיניים שלך אבודות_ אנחנו חושבים אחרת

הקצעות שורשים – ׳ניקוי עמוק׳

ניקוי פני שטח השורש המזוהמים, המבוצע תחת אלחוש מקומי וכחלק מפרוטוקול כולל שמטרתו לעצור את התקדמות מחלת החניכיים, ולהוריד את רמת החיידקים ומדדי הדלקת בפה. במקביל לטיפול זה, המטופל יעבור הדרכה בהיגיינה אוראלית שתכלול שימוש יעיל ונכון במברשת שיניים ואביזרים שונים לניקוי בין השיניים.

הערכה חוזרת ובדיקת חניכיים נוספת תבוצע חודשיים לאחר סיום ההקצעות. בבדיקה זו תוערך רמת הדלקת בפה ותבוצע בקרה על רמת הצחצוח והיגיינת הפה.

ניתוחי חניכיים

זהו טיפול כירורגי שמטרתו לתקן את נזקי מחלת החניכיים ולהקטין את ההסתברות שהנזק בחניכיים יחזור או יחמיר. חשוב מאוד לטפל במחלת חניכיים לפני שתתפתח ותתפשט עד לכדי אובדן עצם לסת נרחב או אובדן שיניים. ניתוחי החניכיים יכולים להיערך בגישה רגנרטיבית או גישה רזקטיבית.

גישה רגנרטיביתבניית עצם. זהו ניתוח בו יש ניסיון ליצירה מחדש של רקמות התאחיזה של השן שנפגעו כתוצאה ממחלת חניכיים, דלקות או חבלות. במהלך ניתוח רגנרטיבי, לאחר סילוק הרקמה הדלקתית יבוצע שימוש בחומרי עצם / חלבוני משתית האמייל (אמלוגנין), או בממברנה, בהתאם לנגעים שהתגלו, על מנת לעודד יצירה מחודשת ושיקום של מערכת האחיזה של השןהעצם והרקמות שתפקידן להחזיק את השן בלס1ת.

גישה רזקטיביתשינוי מורפולוגיית העצם והרקמה הרכה למטרת צמצום כיסים ויצירת אפשרות גישה נוחה ואפקטיבית לניקוי משטחי השן.

ניתוחי-חניכיים

השתלת חניכיים

ניתוח השתלת חניכיים למטרת כיסוי השורשים או יצירת רקמה מקורנתרקמה המגנה על השינייםעלגבי השורש החשוף, במטרה לשמור על המשנן או להוריד רגישות .

סוג הטיפול מותאם באופן אישי למטופל על ידי רופא מומחה. אם ניתן, נעשה כל מאמץ לשמר את המשנן הקיים.

לקביעת תור עם ד”ר חני טנצר, מומחית למחלות חניכיים, השאירו פרטים בטופס או צרו קשר עם המרפאה שלנו בטלפון 03-6163480 או בוואטסאפ 054-9899288

אנחנו כאן כדי לענות לכל שאלה

צרו קשר איתנו באמצעות הטופס, ונשמח לספר לכם את כל הפרטים ולקבוע תור לבדיקה או לייעוץ:

בנוסף, ניתן ליצור איתנו קשר גם במייל, טלפון או WhatsApp. נשמח לעמוד לשירותכם!

מידע לרופאים

התקנת שתלים דנטליים תל אביב

השכרת חדרי ניתוח

מרפאת MITT מפעילה שלושה חדרי ניתוח לטיפולי שיניים בהרדמה כללית. אצלנו ניתן לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים בהרדמה כללית, תוך שימוש בחומרים ובטכנולוגיות החדישות ביותר. במקום, צוות מומחה להפעלת חדרי הניתוח על פי תקנות משרד הבריאות בניהולם של ד”ר חיים חפץ – מומחה בהרדמה וד”ר נועה ברר – מומחית ברפואת הפה.

לימודי המשך והשתלמויות

לימודי המשך – מרפאת MITT מציעה קורסים בנושאים שונים ומגוונים לקבוצות מהארץ ומכל העולם וזאת על ידי צוות מקצועי מיועד בניהולו של פרופ’ עדי לוריאן. הלימודים נערכים בחדר הדרכה, חדשני, גדול ומאובזר במרפאה הכולל אפשרות לצפיה בניתוחים בשידור חי.

Doctors shake hands

ייעוץ לרופאים וסיוע במקרים מורכבים

מרפאת MITT מציעה לציבור רופאי השיניים עזרה בייעוץ, הכוונה וטיפול במטופלים מורכבים, כולל מקרים הדורשים שיתוף של מספר מומחים ותחומי טיפול. אנו אף מזמינים את רופאי השיניים לבצע את הטיפול בחדרי הניתוח של MITT, תוך שיתוף מומחי תחום ספציפיים במידת הצורך.