הקצעת שורשים

במאמר זה תמצאו מידע על:

מטרת טיפול הקצעת שורשים היא עצירת התקדמות מחלת החניכיים באמצעות הורדת הרובד החיידקי ומדדי הדלקת בחניכיים. היגיינה לא נכונה של חלל הפה מובילה לריבוי אבנית, להצטברות חיידקים ורעלנים הגורמים לגירויים ולדלקות. דלקות אלו עלולות להוביל לאובדן רקמת עצם, נסיגת חניכיים ואובדן שיניים. 

מהי הקצעת שורשים

הקצעת שורשים היא, למעשה, ניקוי עמוק של חלל הפה, המבוצע תחת הרדמה מקומית. בשונה מניקוי רגיל אצל שיננית, ניקוי עמוק מאפשר גישה לאזורים שיש קושי להגיע אליהם ללא הרדמה. כאשר הטיפול מבוצע תחת אלחוש מקומי, ניתן לשפר את יעילות ואיכות הניקוי. הקצעות יכולות להתבצע בפגישה אחת או במספר מפגשים. ההחלטה לגבי מספר הביקורים נעשית בתאום בין הרופא המטפל למטופל.  

הקצעת-שורשים

טיפול ההקצעות ותהליך ההחלמה

לאחר השלמת טיפול ההקצעות וכחלק מתהליך ההחלמה, רקמת החניכיים מתכווצת וחושפת יותר שורש שן. תופעה זו עלולה להגביר רגישות בשיניים, אך מאפשרת יצירת גישה לצחצוח יעיל יותר והיווצרות רקמת חניכיים חזקה יותר. 

כדי להבטיח את הצלחת התהליך, יש להקפיד אחרי הטיפול על שמירה מרבית על היגיינת הפה. יש לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום, לנקות בין השיניים באמצעות חוט דנטלי או קיסמים רפואיים, לשמור על בקרת רובד טובה ויעילה באמצעות צחצוח שיניים פעמיים ביום ושימוש בעזרים דנטליים לפי המלצת הרופא המטפל.

בנוסף, יש להקפיד על ביצוע ניקוי אבן מקצועי (שיננית) כל 3 וביקורות תקופתיות אצל מומחה החניכיים ורופא השיניים המטפל.

קרא עוד על מחלות חניכיים.

לקביעת תור עם ד”ר חני טנצר, מומחית למחלות חניכיים, השאירו פרטים בטופס או צרו קשר עם המרפאה שלנו בטלפון 03-6163480 או בוואטסאפ 054-9899288

אנחנו כאן כדי לענות לכל שאלה

צרו קשר איתנו באמצעות הטופס, ונשמח לספר לכם את כל הפרטים ולקבוע תור לבדיקה או לייעוץ:

בנוסף, ניתן ליצור איתנו קשר גם במייל, טלפון או WhatsApp. נשמח לעמוד לשירותכם!

מידע לרופאים

התקנת שתלים דנטליים תל אביב

השכרת חדרי ניתוח

מרפאת MITT מפעילה שלושה חדרי ניתוח לטיפולי שיניים בהרדמה כללית. אצלנו ניתן לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים בהרדמה כללית, תוך שימוש בחומרים ובטכנולוגיות החדישות ביותר. במקום, צוות מומחה להפעלת חדרי הניתוח על פי תקנות משרד הבריאות בניהולם של ד”ר חיים חפץ – מומחה בהרדמה וד”ר נועה ברר – מומחית ברפואת הפה.

לימודי המשך והשתלמויות

לימודי המשך – מרפאת MITT מציעה קורסים בנושאים שונים ומגוונים לקבוצות מהארץ ומכל העולם וזאת על ידי צוות מקצועי מיועד בניהולו של פרופ’ עדי לוריאן. הלימודים נערכים בחדר הדרכה, חדשני, גדול ומאובזר במרפאה הכולל אפשרות לצפיה בניתוחים בשידור חי.

Doctors shake hands

ייעוץ לרופאים וסיוע במקרים מורכבים

מרפאת MITT מציעה לציבור רופאי השיניים עזרה בייעוץ, הכוונה וטיפול במטופלים מורכבים, כולל מקרים הדורשים שיתוף של מספר מומחים ותחומי טיפול. אנו אף מזמינים את רופאי השיניים לבצע את הטיפול בחדרי הניתוח של MITT, תוך שיתוף מומחי תחום ספציפיים במידת הצורך.