חרדה דנטלית

במאמר זה תמצאו מידע על:

חרדה דנטלית – כיצד מתמודדים עמה?מרבית האנשים חווים תחושת אי-נוחות, חשש או פחד לקראת המפגש עם רופא השיניים. תופעה זו קרויה “פוביה דנטלית” או “חרדה דנטלית”. במקרים רבים, הפחד והחרדה מובילים אותנו לדחיית הביקור במרפאה, והדבר עלול להוביל להחמרת המצב הקיים ולהפוך את הטיפול שיידרש למורכב, מסובך, ארוך ויקר יותר. כדי להתגבר על חרדה דנטלית מומלץ לבחור מרפאה ורופא מטפל שיעניק למטופל תחושת ביטחון ומקצועיות.

שיטות נוספות להורדת לחץ וחרדה דנטלית

האזנה  למוזיקה, צפייה בטלוויזיה, היפנוזה או דמיון מודרך, ולפעמים גם טיפול באמצעות תרופות הרגעה טרם הגעה לטיפול.

חרדה-דנטלית

טיפול בחרדה דנטלית על ידי שימוש בגז צחוק

ניתן להשתמש בגז צחוק ניתן במבוגרים ובילדים. השימוש בגז צחוק מוביל לתחושת רגיעה, נינוחות, ויש לו תכונה שנוגדת כאבים. עם זאת, המטופל נמצא בשליטה מלאה ובהכרה מלאה.

יש להגיע לטיפול בגז צחוק אחרי צום של 3 שעות. לאחר מתן הגז, תיתכן תחושת בחילה קלה. הטיפול בגז צחוק אינו מומלץ לנשים בהריון ולחולים במחלות ריאה חסימתיות.

טיפול בסדציה הכרתית

טיפול זה מתבצע על-ידי מתן תרופות מטשטשות במינון נמוך, בו שומרים על המטופל בהכרה. הטיפול מיועד בדרך-כלל למספר פרוצדורות קטן ולזמן טיפול קצר. לעיתים, סדציה מביאה את המטופל למצב של שינה, אך ניתן להעירו באמצעות גירויים מסוימים. הסדציה מתבצעת על-ידי רופא מרדים מומחה, אשר קובע את רמת הטשטוש בהתאם לאורך הטיפול, הטיפול הרצוי והמדדים של המטופל.

טיפול-בסדציה-הכרתית

הרדמה כללית (מלאה)

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתבצע על-ידי רופא מרדים מומחה, ודורש חדר ניתוח מותאם.

במרפאתנו ישנם חדרי ניתוח מותאמים המאפשרים ביצוע טיפולים תחת הרדמה כללית, וכן מרדים מומחה הנוכח לכל אורך התהליך.

הליך ההרדמה מבוצע עם מתן תרופות דרך הוריד אשר יוצרים איבוד הכרה מבוקר, הפציינט מורדם ומונשם ע״י מכונת הנשמה. במהלך ההרדמה, הרופא המרדים עוקב אחרי המדדים החיוניים. בתום הניתוח, הפציינט מועבר לחדר ההתאוששות, ושם מטפלים בו עד התאוששות מלאה.

הקפידו לטפל בהקדם כדי למנוע סיבוכים עתידיים. טיפול בבעיות מינוריות קל ויעיל מאשר טיפול בבעיות גדולות העלולות לגרום לסיבוכים.

אם החלטתם לעבור טיפול בהרדמה כללית או תחת סדציה, חשוב לבצעו רק במרפאה מורשית מטעם משרד הבריאות, הכוללת את כל ציוד הניטור וההחייאה, תרופות למקרי חירום, צוות שכולל מרדים מומחה מטעם משרד ורופא שיניים שעבר הכשרה לעבוד בהרדמה מלאה.

נשמח לעמוד לשירותכם במרפאתנו.

לקביעת תור עם ד”ר נועה ברר, מומחית למחלות חניכיים, השאירו פרטים בטופס או צרו קשר עם המרפאה שלנו בטלפון 03-6163480 או בוואטסאפ 054-9899288

אנחנו כאן כדי לענות לכל שאלה

צרו קשר איתנו באמצעות הטופס, ונשמח לספר לכם את כל הפרטים ולקבוע תור לבדיקה או לייעוץ:

בנוסף, ניתן ליצור איתנו קשר גם במייל, טלפון או WhatsApp. נשמח לעמוד לשירותכם!

מידע לרופאים

התקנת שתלים דנטליים תל אביב

השכרת חדרי ניתוח

מרפאת MITT מפעילה שלושה חדרי ניתוח לטיפולי שיניים בהרדמה כללית. אצלנו ניתן לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים בהרדמה כללית, תוך שימוש בחומרים ובטכנולוגיות החדישות ביותר. במקום, צוות מומחה להפעלת חדרי הניתוח על פי תקנות משרד הבריאות בניהולם של ד”ר חיים חפץ – מומחה בהרדמה וד”ר נועה ברר – מומחית ברפואת הפה.

לימודי המשך והשתלמויות

לימודי המשך – מרפאת MITT מציעה קורסים בנושאים שונים ומגוונים לקבוצות מהארץ ומכל העולם וזאת על ידי צוות מקצועי מיועד בניהולו של פרופ’ עדי לוריאן. הלימודים נערכים בחדר הדרכה, חדשני, גדול ומאובזר במרפאה הכולל אפשרות לצפיה בניתוחים בשידור חי.

Doctors shake hands

ייעוץ לרופאים וסיוע במקרים מורכבים

מרפאת MITT מציעה לציבור רופאי השיניים עזרה בייעוץ, הכוונה וטיפול במטופלים מורכבים, כולל מקרים הדורשים שיתוף של מספר מומחים ותחומי טיפול. אנו אף מזמינים את רופאי השיניים לבצע את הטיפול בחדרי הניתוח של MITT, תוך שיתוף מומחי תחום ספציפיים במידת הצורך.