נסיגת חניכיים

במאמר זה תמצאו מידע על:

נסיגת חניכיים באה לידי ביטוי בשינוי מקום החניכיים על השן וחשיפת שורשי השן. ישנן סיבות רבות הגורמות להיווצרות של נסיגת חניכיים, ביניהן צחצוח טראומתי של רקמת החניכיים והשיניים ע”י הפעלת כוח רב בעת צחצוח או שימוש במברשת בעלת סיבים קשים; טיפול יישור שיניים, שבמהלכו הופעלו כוחות מרובים או שהוזזו השיניים מחוץ למעטפת הרכס; גנטיקה – רקמת חניכיים מולדת דקה ובעלת ריכוז קולגן נמוך; עישון; פירסינג וטראומה.

הערכה לגבי מצב נסיגת החניכיים

מומלץ להגיע לבדיקה אצל מומחה חניכיים כדי לבצע הערכה לגבי מצב הנסיגה והיקפה, ולהתאים טיפול אישי לכל מקרה. במקרה של נסיגה התחלתית בחניכיים, ייתכן שיומלץ מעקב וניקוי  של שורשי השן החשופים, הרקמות וכיסי החניכיים. 

כאשר קיימת נסיגה מורחבת ולא קיימת רקמת תאחיזה מקורנת או כאשר קיים פגם אסתטי או רגישות מוגברת במשנן, תישקל התערבות כירורגית באזור. חשוב להבין כי נסיגת חניכיים היא נזק בלתי הפיך.

נסיגת-חניכיים

השתלת חניכיים

השתלת חניכיים הינה הליך כירורגי מקומי בו מניחים כמות מספקת של רקמת חניכיים מסביב לשן, שסובלת מנסיגת חניכיים. את רקמת החניכיים המשוחזרת לוקחים במקרים רבים מאזור החך של המטופל או מאזור סמוך לאזור נסיגת החניכיים.

נסיגת חניכיים חריפה

במקרים של נסיגת חניכיים חריפה, ייתכן שכיסוי החניכיים שיתקבל לא יהיה מלא, אך יתקבל עיבוי של הרקמה שישמר את המשנן ויעזור למנוע את המשך התקדמות הנסיגה והסכנה של אובדן שיניים.

אם אתה סובל מנסיגת חניכיים אנו ממליצים להיבדק אצל מומחה לחניכיים בהקדם.

לקביעת תור עם ד”ר חני טנצר, מומחית למחלות חניכיים, השאירו פרטים בטופס או צרו קשר עם המרפאה שלנו בטלפון 03-6163480 או בוואטסאפ 054-9899288

אנחנו כאן כדי לענות לכל שאלה

צרו קשר איתנו באמצעות הטופס, ונשמח לספר לכם את כל הפרטים ולקבוע תור לבדיקה או לייעוץ:

בנוסף, ניתן ליצור איתנו קשר גם במייל, טלפון או WhatsApp. נשמח לעמוד לשירותכם!

מידע לרופאים

התקנת שתלים דנטליים תל אביב

השכרת חדרי ניתוח

מרפאת MITT מפעילה שלושה חדרי ניתוח לטיפולי שיניים בהרדמה כללית. אצלנו ניתן לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים בהרדמה כללית, תוך שימוש בחומרים ובטכנולוגיות החדישות ביותר. במקום, צוות מומחה להפעלת חדרי הניתוח על פי תקנות משרד הבריאות בניהולם של ד”ר חיים חפץ – מומחה בהרדמה וד”ר נועה ברר – מומחית ברפואת הפה.

לימודי המשך והשתלמויות

לימודי המשך – מרפאת MITT מציעה קורסים בנושאים שונים ומגוונים לקבוצות מהארץ ומכל העולם וזאת על ידי צוות מקצועי מיועד בניהולו של פרופ’ עדי לוריאן. הלימודים נערכים בחדר הדרכה, חדשני, גדול ומאובזר במרפאה הכולל אפשרות לצפיה בניתוחים בשידור חי.

Doctors shake hands

ייעוץ לרופאים וסיוע במקרים מורכבים

מרפאת MITT מציעה לציבור רופאי השיניים עזרה בייעוץ, הכוונה וטיפול במטופלים מורכבים, כולל מקרים הדורשים שיתוף של מספר מומחים ותחומי טיפול. אנו אף מזמינים את רופאי השיניים לבצע את הטיפול בחדרי הניתוח של MITT, תוך שיתוף מומחי תחום ספציפיים במידת הצורך.