סריקה דיגטלית

במאמר זה תמצאו מידע על:

מדוע סריקה דיגיטלית פופולרית?

בשנים האחרונות, רפואת השיניים עוברת מהפכה דיגיטלית. חלק ממנה היא האפשרות לסרוק את שיני המטופל ואת פיו לקבלת מידה דיגיטלית, ללא תיווך של חומרי מידה ויציקות גבס מסורבלות. 

הסורק הדיגיטלי הוא, למעשה, מצלמה דיגיטלית קטנה המותאמת לפה המטופל. 

בעת הסריקה בפה, המצלמה מצלמת אלפים רבים של תמונות, ותוכנת מחשב הופכת תמונות אלה למודל תלת-ממדי דיגיטלי, בצבעים אמיתיים ובדיוק יוצא מן הכלל. 

המודל נשלח באופן מיידי לטכנאי, שמתכנן ומעצב את השיקום על-גבי המחשב ומייצר אותו במחרטה ממוחשבת או במדפסת תלת-ממד. 

הדבר הופך את עבודת המעבדה לנקייה ומדויקת מאוד, ומעלה את איכות היצירה בכמה רמות.

סריקה דיגיטלית

מהם יתרונות הסריקה הדיגטלית?

סריקה דיגיטלית ברפואת שיניים

כאשר רופא השיניים מעוניין לבצע עבודה בפי המטופל, דוגמת כתר או גשר, עליו להעביר את האינפורמציה לגבי גודל וצורת השן או השתל עליהם ייבנה השיקום העתידי לטכנאי. בשיטה הקלאסית בוצע שימוש בחומרי מטבע רכים שהוכנסו לפה באמצעות כף והמידה הייתה מוכנה לאחר מספר דקות, עם התקשות החומר. המטבע שנוצר נשלח לאחר מכן למעבדת שיניים, שם הטכנאי יוצק גבס לתבנית השיניים ובצורה זו מתקבל מודל העבודה להמשך ייצור השיקום.

בשנים האחרונות תחום רפואת השיניים עובר מהפכה דיגיטלית שחלק ממנה הינה האפשרות לסרוק בצורה ממוחשבת את פיו ושיני המטופל לקבלת מידה דיגיטלית של המטופל וזאת ללא תיווך של חומרי מידה ויציקות גבס שגם סרבלו וגם גרמו לאי דיוקים לעומת סריקה ישירה של הפה.

הסורק הדיגיטלי כולל מחשב ואת יחידת הסריקה שהיא בעצם מצלמה דיגיטלית קטנה המותאמת לפה המטופל, בבואנו לקחת מידה בשיטה זו אנחנו חולפים עם המצלמה על גבי השיניים ומקבלים בזמן אמת על מסך המחשב תמונה של הפה בצבעים אמיתיים.

הסריקה הדיגיטלית מאפשרת יצירת תמונה תלת ממדית הנשלחת לטכנאי מיידית והוא מתכנן ומעצב שיקום זמני או סופי באמצעים דיגיטליים לקבלת תוצר מוגמר מדויק ואיכותי שגם תוצר זה מבוצע לרוב באמצעים דיגיטליים כמו מחרטה ממוחשבת. הפיכת כל תהליך יצירת עבודת המעבדה בצורה דיגיטלית מעלה בכמה רמות את דיוק היצירה.

כתר חרסינה סריקה דיגיטלית

מהם היתרונות של סריקה דיגטלית עבור המטופל?

הסורק הדיגיטלי הינו מכשיר המאפשר לקיחת מידות דיגיטליות של חלל הפה בדיוק גבוה וכן מאפשר גם הדמיה ותכנון של טיפולים עתידיים. הסורק הדיגיטלי הופך במהירות לכלי הכרחי בכל מרפאת שיניים מודרנית.

רופא שיניים

צור קשר

כדי לקבל מידע נוסף על סריקה דיגיטלית או על טיפולי השיניים שלנו אנא צור קשר עם מרפאת שיניים MITT Clinic הממוקמת במרכז תל אביב.

אנחנו כאן כדי לענות לכל שאלה

צרו קשר איתנו באמצעות הטופס, ונשמח לספר לכם את כל הפרטים ולקבוע תור לבדיקה או לייעוץ:

בנוסף, ניתן ליצור איתנו קשר גם במייל, טלפון או WhatsApp. נשמח לעמוד לשירותכם!

מידע לרופאים

התקנת שתלים דנטליים תל אביב

השכרת חדרי ניתוח

מרפאת MITT מפעילה שלושה חדרי ניתוח לטיפולי שיניים בהרדמה כללית. אצלנו ניתן לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים בהרדמה כללית, תוך שימוש בחומרים ובטכנולוגיות החדישות ביותר. במקום, צוות מומחה להפעלת חדרי הניתוח על פי תקנות משרד הבריאות בניהולם של ד”ר חיים חפץ – מומחה בהרדמה וד”ר נועה ברר – מומחית ברפואת הפה.

לימודי המשך והשתלמויות

לימודי המשך – מרפאת MITT מציעה קורסים בנושאים שונים ומגוונים לקבוצות מהארץ ומכל העולם וזאת על ידי צוות מקצועי מיועד בניהולו של פרופ’ עדי לוריאן. הלימודים נערכים בחדר הדרכה, חדשני, גדול ומאובזר במרפאה הכולל אפשרות לצפיה בניתוחים בשידור חי.

Doctors shake hands

ייעוץ לרופאים וסיוע במקרים מורכבים

מרפאת MITT מציעה לציבור רופאי השיניים עזרה בייעוץ, הכוונה וטיפול במטופלים מורכבים, כולל מקרים הדורשים שיתוף של מספר מומחים ותחומי טיפול. אנו אף מזמינים את רופאי השיניים לבצע את הטיפול בחדרי הניתוח של MITT, תוך שיתוף מומחי תחום ספציפיים במידת הצורך.